logo1

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Видеорегистраторы из Китая можно купить здесь

Новини

MakarchukNisTV27 листопада 2020 року керівник обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності, кандидат історичних наук Сергій Макарчук взяв участь у програмі «Добрий вечір» на ТРК «НІС-ТВ». С.Макарчук розповів про основні напрями діяльності обласного центру, представив восьму книгу науково-документальної серії «Реабілітовані історією. Миколаївська область», розповів про роботу над наступним томом зазначеної серії книг. Відповідаючи на запитання ведучого, науковець розповів про свій досвід науково-дослідницької роботи за темою радянських репресій, зокрема, дослідження роботи Миколаївської "трійки", механізм роботи каральної машини та уроки історії, які потрібно пам'ятати.

Klimov doshka

 

12 жовтня 2020 року відбулось урочисте відкриття пам’яткої дошки загиблому учаснику антитерористичної операції Роману Клімову. Пам'ятний знак встановили на будівлі Миколаївської загальноосвітньої школи №14, де він навчався.
Роман пішов на фронт добровольцем у 2014 році, у 25-річному віці. Служив старшим солдатом у 72-ій окремій механізованій бригаді ЗСУ, загинув захищаючи незалежність України 2 лютого 2017 року в районі м.Авдіївка. Героя посмертно відзначено орденом "За мужність" ІІІ ступеня.
Віддати шану загиблому захиснику України зібралися побратими, друзі, родини загиблих миколаївців, представники влади, військового комісаріату. Присутні вшанували пам’ять Героя хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіальної дошки.

Детальніше...

Veselynove19 жовтня 2020 року в смт. Веселинове відбулось урочисте відкриття Меморіального комплексу «Полеглим землякам у російсько - українській війні, що розпочалась у 2014 році». Комплекс побудовано на території храму Першоапостольних Петра і Павла Православної церкви України за кошти місцевого бюджету, небайдужих громадян, меценатів, аграріїв, членів Громадської організації «Веселинівська спілка патріотичних сил». У відкритті комплексу взяли участь заступник Міністра у справах ветеранів України О.Терещенко, керівник Південного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам´яті С.Гуцалюк, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, учасники АТО/ООС, місцева громада.

Детальніше...

Perepohovannia1

22 вересня 2020 року в с.Маліївка Березнегуватського району відбулось урочисте перепоховання останків дванадцяти радянських військових, що загинули під час визволення села у березні 1944 року. У заході взяли участь жителі с.Маліївка, учні місцевої школи, представники Березнегуватської районної організації ветеранів України, обласної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій, пошукових загонів «КЛІО» та «Вітчизна», військовослужбовці в/ч А1688.

Детальніше...

Pogorelov23062020

 

23 червня 2020 року кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та археології історичного факультету Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського, редактор обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності Анатолій Погорєлов узяв участь в програмі «Діалог» на ТРК «МАРТ». Науковець розповів про основні напрямки роботи обласного центру, а також про Миколаїв в період нацистської окупації з серпня 1941 по березень 1944 року.

Детальніше...

safe image20 травня 2020 року доктор історичних наук, завідувач кафедри філософії освіти, теорії й методики суспільствознавчих предметів Миколаївського обласного інституту післядипломної освіти, який також є старшим науковим редактором обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності Ігор Ніколаєв взяв участь в ефірі ТРК «МАРТ». Випуск програми «Діалог» цього дня був присвячений репресіям 20-30-х років. Пан Ігор, зокрема, розповів про основні напрямки роботи обласного центру, докладніше зупинившись на діяльності, присвяченій саме вивченню періоду репресій на Україні, в тому числі на підготовці обласних томів науково-документальної серії видання «Реабілітовані історією. Миколаївська область». Дослідник розповів про політичні репресії як явище, притаманне тоталітарним режимам, розкрив механізми функціонування карально-репресивної системи, пояснив значення системи доносництва в розмаху репресій тощо. Наостанок науковець зазначив: «Необхідно вчитися, в першу чергу на гірких сторінках нашої історії і, по можливості, не допускати їх повторення в майбутньому. Чи буде повторення цього, чи не буде, залежить від кожного з нас»

SaitRepresДо Дня пам'яті жертв політичних репресій Галузевий державний архів Українського інституту національної пам`яті відкрив Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих. Про це повідомляється на сайті Архіву http://hdauinp.org.ua/ua/mass-media/archive-in-media/112-service-for-finding-information-about-the-repressed-people
У Консультаційному центрі всім охочим надаватимуться консультації, відбуватиметься супровід людей, які хочуть дізнатися долю репресованих осіб у 1917-1991 роках. Ми допоможемо написати правильні звернення та запити в архіви, щоб отримати всю необхідну інформацію про людей, історичні постаті та події.
«Голодомор 1932-1933 років, голоди 1921-1923 та 1946-1947 років, Великий терор, депортації, політичні арешти та вбивства… Жертвами цих людиноненависницьких експериментів стали мільйони громадян. Проте досі далеко не всі імена встановлені. Чимало родин не знають історію свого роду через вирвані сторінки життя своїх предків. Мета новоствореного Центру – підтримати людей, які наважилися розпочати пошук правди як про своїх рідних, так і про свою країну», – каже директор Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті Ігор Кулик.

Детальніше...

PogorelovRadio

22 січня 2020 року кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та археології історичного факультету Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського, редактор обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності Анатолій Погорєлов узяв участь в ефірі Українського радіо «Миколаїв». Випуск програми «Український клуб» цього дня був присвячений 101-й річниці проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. 

Детальніше...

MOIPPO110 жовтня 2019 року на базі Миколаївської науково-педагогічної бібліотеки відбувся обласний семінар «Народжені у вогні», присвячений участі військових підрозділів та жителів Миколаївщини в російсько-українській війні. З вітальним словом до присутніх звернувся кандидат філологічних наук, доцент, народний депутат України VІІІ скликання Т.Кремінь. Керівник обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності, кандидат історичних наук, доцент кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи МФ КНУКіМ С.Макарчук виступив з доповіддю на тему: «Російсько-українська війна: історичні витоки та геополітичний вимір». В рамках семінару також було висвітлено питання участі військових підрозділів, що дислокуються на території області, в бойових операціях на Сході України, волонтерського руху на Миколаївщині, участі освітян в АТО-ООС тощо. В заході взяли участь педагогічні та науково-педагогічні працівники області, краєзнавці, учні закладів освіти міста, учасники АТО-ООС, волонтери.

Детальніше...

27 травня 2019 року завідуюча редакцією «Реабілітовані історією» обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності М.Теряник провела відкритий урок для учнів Миколаївської гімназії №41 на тему «Великий терор» 1937-1938 років на Миколаївщині».

Детальніше...

25 травня 2019 року керівник обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності С.Макарчук організував екскурсію для студентів 2-го курсу Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв до Миколаївського обласного апеляційного суду. С.Макарчук розповів про роботу суду, його завдання та функції, основний акцент зробивши на діяльності судових органів в тоталітарний період.

17 травня 2019 року керівник обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності С.Макарчук організував екскурсію для студентів 2-го курсу Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв до прокуратури Миколаївської області.
Голова профспілкової організації працівників органів прокуратури Миколаївської області «Маємо силу допомогти» В.Яценко ознайомив молодь із роботою прокуратури, її основними завданнями та функціями у теперішній час. Також студенти відвідали музей прокуратури, ознайомилися з історією виникнення професії прокурора, створенням та функціонуванням прокуратури на території нашої області, почули розповіді про людей, які працювали та працюють в ній, про цікаві та складні справи, які довелося розслідувати слідчим на території нашого регіону.
С.Макарчук розповів про роботу органів прокуратури в тоталітарний та посттоталітарний період – від участі в політичних репресіях до сучасних реформ.

Детальніше...

10 травня у бібліотеці-філіалі №7 Централізованої бібліотечної системі для дорослих м. Миколаєва  з нагоди Дня пам'яті та примирення і 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні було проведено історичний екскурс «Про мужність, героїзм та перемогу» для учнів Миколаївського професійного ліцею торгівлі та ресторанного сервісу. Завідуюча редакцію «Реабілітовані історією» обласного центру пошукових досліджень та редакційно - видавничої діяльності М.Теряник презентувала 16 том «Книги Пам’яті України». М.Теряник представила загальну структуру книги, зазначила, що у виданні публікується список мирних жителів Миколаєва і Миколаївської області, які були вивезені в Німеччину та інші країни на примусові роботи в роки Другої світової війни, матеріали і документи з архівів Німеччини про примусову працю миколаївських остарбайтерів на суднобудівельному заводі Бремена, зачитала уривки з листів, щоденників, що збереглися, спогади колишніх остарбайтерів. Захід супроводжувався показом відеоролика «Історія гідності», презентацією про долю однієї з родин остарбайтерів – мешканців Миколаївської області. Також учні мали змогу переглянути фронтові фотографії з сімейного архіву.

Детальніше...

8 травня 2019 року на базі обласної універсальної наукової бібліотеки розпочала роботу виставка плакатів «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори». Виставка одночасно відкрилась у всіх обласних центрах України 8 травня – у День пам’яті та примирення. Інформація на плакатах поєднує фотографії, унікальні документи з концтаборів, матеріали історичних досліджень. В основі виставки – 30 людських доль полонених таборів Третього Рейху Аушвіц, Бухенвальд, Дахау, Равенсбрюк та ін.
Перед присутніми виступили фахівці обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності – кандидат історичних наук, доцент С.Макарчук та кандидат історичних наук, доцент А.Погорєлов, які прокоментували матеріали виставки, розповіли про зародження та поширення нацизму, про місця масових розстрілів та поховань на Миколаївщини, де були закатовані десятки тисяч наших земляків; про співпрацю вітчизняних та німецьких науковців. Особливу увагу дослідники звернули на замовчування фактів геноциду мирного населення на території нашої області у XX ст. (табір біля с. Богданівка, «Шталаг-364»).

Детальніше...


54030, м. Миколаїв, вул. Наваринська, 16, тел/факс 67-44-06
e-mail: ocpdtarvd@ukr.net
Copyright © 2021 Миколаївський обласний центр пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності Всі права захищено.