logo1

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Видеорегистраторы из Китая можно купить здесь

Новини

22 березня 2019 року у приміщенні бібліотеки-філіалу №7 Централізованої бібліотечної системі для дорослих м. Миколаєва  відбулася презентація тому 16 «Книги Пам’яті України. Миколаївська область». Завідуюча редакцією «Реабілітовані історією» обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності М.Теряник представила структуру книги, розповіла про унікальні документи періоду Другої світової війни, що вміщені у виданні. Особливу увагу приділила долі наших земляків-остарбайтерів на прикладі листування брата і сестри Селіванових із с.Галіцинове (зараз Вітовський район), які  загинули у Німеччині, перебуваючи на примусових роботах. Обом не виповнилося  й 20-и років. Захід був організований для студентів Миколаївського муніципального академічного коледжу.

Детальніше...

21 березня 2019 р. на базі обласної універсальної наукової бібліотеки відбулася презентація 16-го тому видання «Книга Пам’яті України. Миколаївська область». Книгу накладом 550 примірників видано за рахунок коштів обласного бюджету в рамках Комплексної програми увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв воєн та політичних репресій у Миколаївській області на 2017-2020 роки.
Книга містить статті, нариси та спогади про події Другої світової війни 1939-1945 років, а саме про трагічну долю цивільного населення Миколаївської області періоду нацизму. Вперше публікуються матеріали та документи про примусову працю миколаївських остарбайтерів на суднобудівному заводі Бремена з архівів Німеччини. Крім цього, вивчаючи проблему колабораціонізму в Україні, науковці центру в цьому томі розпочали роботу з публікації статей, об’єднаних назвою «Ціна зради». Окремий розділ містить продовження списку мирних жителів міста Миколаєва та Миколаївської області, які були вивезені на примусові роботи до Німеччини та інших країн в роки Другої світової війни (літери У-Ч). Вперше публікуються документи з контрольно-наглядової справи про процес над німецькими злочинцями в 1946 році. Також, до тому включено матеріали та спогади жителів Миколаївської області про діяльність підпільно-партизанського загону ім. Щорса в м. Баштанка. Інформація доповнена ілюстрованими фотоматеріалами та фотодокументами

Детальніше...

14 березня 2019 року працівники обласного центру взяли участь у відкритті виставки інформаційно-просвітницьких стендів «Донбас»: переPROчитання образу», приуроченої до Дня українського добровольця в обласній науковій бібліотеці. Виставка, підготовлена Українським інститутом національної пам’яті, пропонує подивитися не на російський чи радянський Донбас, а на українські Донеччину і Луганщину. На 20 інформаційних стендах у хронологічному розрізі висвітлюються найбільш переконливі та цікаві факти з історії заселення степових регіонів, що розкривають суть Донбасу як цивілізаційно-культурного перехрестя.

Керівник обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності С.Макарчук у своєму виступі дав коротку історичну довідку про розселення наших предків по території України. Акцентував увагу на етнічному різнобарв’ї Донбасу, визначивши роль українців у розвитку регіону, він відзначив, що внаслідок Голомору та репресій 30-х років етнічний склад регіону змінився на користь росіян, сьогоднішні події на сході України є наслідком цих процесів. Також учасники заходу ознайомились з тематичною виставкою літератури, присвяченої АТО-ООС, де поряд з іншими були представлені книги, видані обласним центром «Миттєвості війни» та «Дороги війни».

Детальніше...

7 лютого 2019 р. на базі обласної універсальної наукової бібліотеки розпочав роботу Вільний університет «Розсекречені історії». Керівник обласного центру С.Макарчук прочитав першу лекцію, присвячену долі Феодосія Камінського – краєзнавця, археолога, директора Миколаївського історико-археологічного музею у 1923-1929 рр. Його доля була сповнена важливими відкриттями та досягненнями, а також нелегкими випробуваннями – численними звинуваченнями та засланнями, що не давали науковцю жити та повноцінно працювати у своєму рідному краї. Сергій Макарчук звернув увагу слухачів на важливі матеріали допитів та показання свідків, розповів про подальшу долю викрадених предметів з приватної колекції Камінського тощо. Учасники заходу також переглянули фільм про таємниці, пов’язані з вбивством Ф.Камінського з циклу «Справа №».

 

Детальніше...

11 грудня в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбулася презентація сьомого обласного тому науково-документальної серії видання «Реабілітовані історією. Миколаївська область». 

Зважаючи на те, що у 2017-2018 роках відзначалися 80-ті роковини «Великого терору» 1937-1938 років, основний акцент автори зробили на аналізі політичних репресій у зазначений період. До книги увійшли 17 наукових статей; близько 1700 персоніфікованих анотацій на осіб, які зазнали політичних репресій, що починаються з літер «Х», «Ц», «Ч», «Ш»; розділ «Мовою архівних документів», який містить більше 200 сторінок документів з опрацьованих справ та 70 сторінок фотодокументів. Книга видана накладом 1500 примірників за рахунок коштів обласного бюджету в рамках виконання Комплексної програми увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв воєн та політичних репресій у Миколаївській області на 2017-2020 роки, затвердженої рішенням Миколаївської обласної ради від 22 грудня 2016 року №7. Весь наклад книги поступає до бібліотек, навчальних закладів, громадських установ і організацій.

Детальніше...


54030, м. Миколаїв, вул. Наваринська, 16, тел/факс 67-44-06
e-mail: ocpdtarvd@ukr.net
Copyright © 2021 Миколаївський обласний центр пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності Всі права захищено.