logo1

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Шаблоны Joomla 3 тут

У першій книзі науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Миколаївська область» опубліковані результати дослідження про масові політичні репресії у 1920–1930-х рр.

У вступній статті особлива увага приділяється регіональним особливостям функціонування більшовицького режиму.

У розділі «Мовою документів» опубліковані документи про формування системи державного терору на території області, описані методи роботи радянських спецслужб, матеріали окремих архівних кримінальних справ.

У розділі «Біографічні нариси» описані трагічні долі директора Миколаївського суднобудівного заводу ім. Марті С. Степанова, економіста М. Волобуєва-Артемова, археолога і музеєзнавця Ф. Камінського, заступника командуючого Білоруського військового округу Є. Ковтюха, студентів Миколаївського педінституту П. Єлагіна, В. Автономова, В. Малагуша, І. Залізняка, вчителів М. Трикіна, Ю. Баландіна, братів Костянтина та Павла Фіалковських.

Також у книзі подані біографічні дані про репресованих жителів Миколаївської області (букви А–Г).

 

Назва файлуОписРозмір файлу
Download this file
Mik1.pdf
Реабілітовані історією. Книга 1. 41,5 Мб

 

У другій книзі науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Миколаївська область» опубліковані результати дослідження про масові політичні репресії у 1940-х — першій половині 1950-х рр.

У вступній статті особлива увага приділяється регіональним особливостям функціонування більшовицького режиму в період Великої Вітчизняної війни, діяльності військових трибуналів, репресіям громадян, які були репатрійовані з Німеччини, голоду 1946–1947 рр. тощо.

У розділі «Мовою документів» опубліковані документи про формування системи державного терору на території області, описані методи роботи радянських спецслужб, діяльності винищувальних батальйонів, масових депортацій, долі спецпоселенців, матеріали окремих архівних кримінальних справ. В книзі також оприлюдненні фотокопії архівних документів.

У розділі «Біографічні нариси» описані трагічні долі підпільників В. Дорохольської, І. Герасименка, Ю. Ющенка, колишнього військовополоненого, бійця італійського партизанського загону П. Табунщика, етнографа і краєзнавця С. Цвєтко, лікаря П. Мусієнко, колишньої «фольксдойч» М. Вольф, громадянина Чехословаччини А. Крайнєва.

Також у книзі подані біографічні дані про репресованих жителів Миколаївської області (букви Д–К).

 

Назва файлуОписРозмір файлу
Download this file
Mik2.pdf
Реабілітовані історією. Книга 2. 71,0 Мб

 


У третій книзі науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Миколаївська область» опубліковане дослідження про функціонування системи державного терору у 1950-х – 1980-х рр. на терені області.

У розділі «Мовою документів» оприлюднені документи про виконання репресивних акцій санкціонованих вищим партійно-державним керівництвом СРСР на території області у 1953 – 1980-х рр.

У розділі «Біографічні нариси» описані трагічні долі письменника Олеся Бердника, бухгалтерів Євсея Хайкіна та Григорія Глущенка, директора Чорноморського суднобудівного заводу Віктора Орєшкіна, вчителя Андрія Давидова, симпатиків ОУН Йосипа Андрушківа та Петра Саранчука, студента В’ячеслава Рокочия, історика Георгія Андрухова, письменника Олекси Різниченка (Різниківа), викладача Олександра Малицького, художника-оформлювача Володимира Івкова.

Оприлюднені біографічні дані про репресованих жителів Миколаївської області (букви Ла–Пя).

 

Назва файлуОписРозмір файлу
Download this file
Mik3.pdf
Реабілітовані історією. Книга 3. 66,2 Мб

 


У четвертій книзі науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Миколаївська область» опубліковані статті про голод 1920-х рр. серед національних громад, голодомор 1930-х рр., арешти селян с. Баштанки — учасників масового повстання проти австро-німецької окупації 1918 р. та «Баштанської республіки» у 1919 р., представників так званої «робочої опозиції», робітників заводу «Дормашина», німецьких колоністів, репресії членів «Дашнакцютун», польського населення, розкриваються суперечливі відносини між державою та Церквою, опубліковані матеріали агентурної справи «Ллойд».

У розділі «Мовою документів» опубліковані архівні матеріали про перебіг державного терору на Миколаївщині у 1920-х – 1950-х рр.

У розділі «Біографічні нариси» описані трагічні долі учасника громадянської війни Никифора Урсулова, академіка Михайла Слабченка, вчителя Якова Березовського, перекладача Владислава Вілінського, інженерів Андрія Афанасьєва, Олександра Рогінського, віруючого Сергія Ягнюка, педагога Андріана Топорова, комсомольського ватажка Василя Мускіна, дисидента Леоніда Невідомського, учасників «Баштанського повстання», членів Берлінського культурно-просвітницького товариства українських емігрантів «Воля».

Опубліковані витяги із щоденника Лазаря Кагановича, спогади громадян, що розкрили реалізацію більшовицької політики у галузі сільського господарства у 1930-х рр.

Оприлюднені біографічні дані про репресованих жителів Миколаївської області (букви Ра–Ря).

 

Назва файлуОписРозмір файлу
Download this file
Mik4.pdf
Реабілітовані історією. Книга 4. 79,3 Мб

 

У п’ятій книзі науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Миколаївська область» опубліковані статті про повстанський рух початку 1920-х рр., репресії членів «Дашнакцютун», представників німецької, польської громади, підприємства «Дормашина», «переміщених осіб», розкрита діяльність розвідувально-диверсійної групи «Контроль Ко», опубліковані матеріали літерної справи «Маршрутники» (В. О. Лягін та ін.).

У розділі «Мовою документів» опубліковані архівні матеріали про діяльність повстанських загонів 1920-х рр., розкриття «контрреволюційних організацій» у сільському господарстві, арешти «троцькістів», представників німецької громади, колишніх підпільників та партизанів Великої Вітчизняної війни.

У розділі «Біографічні нариси» описані трагічні долі артиста Сергія Голіцина, військовослужбовця Андрія Солонара, співробітника органів держбезпеки Леоніда Готовцева, члена Миколаївського трибуналу, військового політкерівника Олександру Темчишину, генерала Юрія Тютюнника.

Оприлюднені біографічні дані про репресованих жителів Миколаївської області (букви Са–Ся).

 

Назва файлуОписРозмір файлу
Download this file
Mik5.pdf
Реабілітовані історією. Книга 5. 84,9 Мб

 

 

У першому розділі 6 тому вміщені статті про діяльність повстанських отаманів Лихо на Миколаївщині у роки Української революції, долі жителів Миколаївщини у період Голодомору і «Великого терору», долі хазяйок конспіративних квартир диверсійно-розвідувальної групи В.О.Лягіна у роки Другої світової війни. Кілька статей висвітлюють діяльність миколаївських органів НКВС по розкриттю «шпигунської діяльності» іноземних спецслужб у Миколаєві. Також розглянуті долі учасників єврейських політичних партій та Істинно-православної церкви в умовах становлення тоталітарного режиму в СРСР.
У розділі «Мовою документів» розміщені партійні документи початку 1920-х років, накази наркому НКВС СРСР періоду «Великого терору», та документи зі справ репресованих.
У розділі «Спогади та біографічні нариси про репресованих» розміщені спогади Логвіна Г.П. про перебування у сталінських тюрмах, статті про А.М.Топорова та Н.В.Цехановича.
В останньому розділі розміщено біографічні дані про репресованих (літери Т– Ф)

Назва файлуОписРозмір файлу
Download this file
Mik6.pdf
Реабілітовані історією. Книга 6. 29,5 Мб

 

 

У першому розділі 7 тому уміщенні статті про діяльність Первомайської петлюрівської повстанської організації 1921р., діяльність репресивних органів Миколаївщини у 1920-30-х рр., боротьбу проти духовенства УАПЦ, інженерно-технічної інтелігенції та так званих «порушників соціалістичної законності». Крім того, у 7 томі розміщена перша стаття серії «Обличчя терору», що висвітлює долі працівників держбезпеки, які брали активну участь у масових репресіях і самі стали жертвами сталінської системи.
У розділі «Мовою документів» розміщені матеріали зі слідчих справ 1938-1940 рр.
У розділі «Спогади та біографічні нариси про репресованих» розміщені статті про А.Гука, С.Гурович, П. Бронича, М.Нікітіна, В.Мислова, Т.Волошина, І.Круца, дівчат-учасниць підпілля ОУН на Миколаївщині, долі членів родини Димченко у 1930-ті роки.
Оприлюднені біографічні дані про репресованих жителів Миколаївщини (літери Х – Ш)

Назва файлуОписРозмір файлу
Download this file
Mik7.pdf
Реабілітовані історією. Книга 7. 39,2 Мб


54030, м. Миколаїв, вул. Наваринська, 16, тел/факс 67-44-06
e-mail: ocpdtarvd@ukr.net
Copyright © 2021 Миколаївський обласний центр пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності Всі права захищено.