logo1

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Видеорегистраторы из Китая можно купить здесь

Миколаївський обласний центр пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності (далі – обласний центр) – комунальна спеціалізована установа, яка є об’єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області та перебуває в оперативному управлінні управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Миколаївської облдержадміністрації. Обласний центр створений рішенням 38 сесії Миколаївської обласної ради від 06.08.2010 №29 та є правонаступником редакційно-видавничої групи при редколегії обласної книги серії видання «Реабілітовані історією». 

Керівником обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності є доцент кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи факультету менеджменту і бізнесу ВП «МФ КНУКіМ», кандидат історичних наук Макарчук Сергій Сергійович. 

Структура обласного центру включає редакцію «Реабілітовані історією», редакцію «Книга Пам’яті України», редакцію з увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв воєн та політичних репресій.

Колектив Обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності активно й успішно працює над виконанням низки державних програм: підготовкою та виданням чергових обласних томів науково-документальної та історико-меморіальної серії видань «Реабілітовані історією. Миколаївська область» (видано 7 книг, 8-ма книга у роботі); «Книга Пам’яті України Миколаївська область» (видано 16 томів, 17-й у роботі); видань, присвячених участі жителів Миколаївщини в АТО-ООС (видано 3 книги, ведеться робота над 4-ю). Книга «Миттєвості війни» (про участь жителів Миколаївщини в АТО) визнана переможцем ХІ обласного конкурсу «Краща Миколаївська книга – 2017» у номінації «Краще історико-краєзнавче видання».

Також підготовлено та вийшло друком 23 науково-інформаційних бюлетені «Реабілітовані історією. Масові репресії на Миколаївщині в 1920-1950-х роках»; книга «Гіркий полин історії» (репресії проти єврейського населення Миколаївщини»; 2 збірники документів і матеріалів «Масові репресії на Миколаївщині (1920-1950-ті роки)»; монографія «Трагедія століття: Голодомор 1932-1933 років на Миколаївщині», яка рекомендована Міністерством освіти і науки України як навчальний посібник для студентів ВНЗ.
Виявлено та опрацьовано понад 20 тисяч архівних документів в галузевих архівах СБУ, МВС, судових органів, центральних та місцевих державних архівах з вітчизняної історії та історії Миколаївщини, більшість з яких уперше запроваджено в науковий обіг.

Обласний центр пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності спільно з Миколаївською ОДТРК вперше в Україні започаткували цикл науково-документальних фільмів з елементами історичної реконструкції «Справа №» на основі матеріалів обласних томів науково-документальної серії видання «Реабілітовані історією. Миколаївська область». В ефір вийшло близько 80 серій телепередачі, а також 5 фільмів рубрики «Миколаївщина кримінальна». Миколаївський проект «Справа №» транслюється також на центральному телеканалі «Рада».

Обласним центром пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності спільно з департаментом освіти, науки та молоді облдержадміністрації започатковано проект «Фільмотека вчителя історії», в рамках якого вчителям загальноосвітніх шкіл області передано науково-документальні фільми з елементами історичної реконструкції серії «Справа №» для використання в навчальному та виховному процесі.

Колектив Миколаївського обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності є лауреатом премії імені Миколи Аркаса 2018 року в номінації «Історичні, етнографічні, археологічні дослідження, охорона культурної спадщини».


54030, м. Миколаїв, вул. Наваринська, 16, тел/факс 67-44-06
e-mail: ocpdtarvd@ukr.net
Copyright © 2020 Миколаївський обласний центр пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності Всі права захищено.