logo1

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Видеорегистраторы из Китая можно купить здесь

 

У 2021 році розпочалась робота в Державному архіві Миколаївської області з опрацювання кримінальних справ на репресованих у 1937-1938 роках жінок, які були страчені. Всього в архіві знайдено 114 таких справ, 51 з них – це одиночні справи, решта – групові (від 2-х до кількох десятків обвинувачених). Фахівцями обласного центру пошукових досліджень та редакційної діяльності за цей час було опрацьовано 58 кримінальних справ, у тому числі колективні справи по яких проходять і жінки, і чоловіки. Такою, наприклад, є справа на 14 осіб, з яких 6 жінок. Вони були заарештовані у вересні-листопаді 1937 року Кривоозерським райвідділом НКВС Одеської області (нині – Миколаївська область) та звинувачені в тому, що являлися учасниками польської контрреволюційної шпигунської організації, яка займалась антирадянською діяльністю. Майже всі були засудженні до вищої міри покарання – розстрілу, лише одній жінці присудили 10 років виправно-трудових таборів, один обвинувачений був звільнений, ще один помер у в’язниці до моменту винесення трійкою постанови про розстріл.
Матеріали будуть відібрані для вміщення до чергової книги «Реабілітовані історією. Миколаївська область», а також будуть використовуватись в заходах, присвячених розвінчанню історичних міфів, фейкових заяв про минуле та інформаційній війні проти України і відновленню історичної правди.

DAMO.R1 DAMO.R2


54030, м. Миколаїв, вул. Наваринська, 16, тел/факс 67-44-06
e-mail: ocpdtarvd@ukr.net
Copyright © 2021 Миколаївський обласний центр пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності Всі права захищено.