logo1

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Видеорегистраторы из Китая можно купить здесь

 

У неділю, 28 березня, з нагоди відзначення 77-ої річниці вигнання нацистських окупантів з Миколаєва, відбулось покладання квітів до меморіального комплексу на честь 68-ми десантників, повідомляється на сайті Миколаївської облдержадміністрації https://www.mk.gov.ua/ua/news/?id=94274 .
У заході взяли участь голова Миколаївської обласної державної адміністрації Віталій Кім, Миколаївській міський голова Олександр Сєнкевич, заступники голови облдержадміністрації Ігор Кузьмін та Юрій Гранатуров, перший заступник голови Миколаївської обласної ради Володимир Фроленко і депутати Миколаївської обласної ради.
Присутні вшанували пам’ять Героїв хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника героям-десантникам й Вічного вогню.
У ніч на 26 березня 1944 року десантний загін, на чолі зі старшим лейтенантом Костянтином Ольшанським, що складався з моряків-добровольців, саперів, зв'язківців і провідника, висадився в тил противника в торговельному порту Миколаєва в районі Старого елеватора. Зайнявши кілька будівель порту та пристосувавши їх до оборони, загін дві доби до підходу військ 3-го Українського фронту вів бій, відбивши 18 атак і знищивши до 700 солдатів противника.
У ніч на 28 березня 1944 року 61-а гвардійська і 243-та стрілецька дивізії зі складу 6-ї армії форсували річку Інгул і з півночі увійшли до Миколаєва. Одночасно зі сходу в місто увійшли частини 5-ї ударної армії. З півдня в місто вступили війська 28-ї армії і 2-й гвардійський механізований корпус.
28 березня 1944 року Миколаїв було звільнено від нацистської окупації військами 3-го Українського фронту

VyzvMyk2021


54030, м. Миколаїв, вул. Наваринська, 16, тел/факс 67-44-06
e-mail: ocpdtarvd@ukr.net
Copyright © 2021 Миколаївський обласний центр пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності Всі права захищено.