logo1

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Видеорегистраторы из Китая можно купить здесь

Новини

16 квітня 2019 року відбулась презентація книги «Ті, що пройшли крізь вогонь», яка є логічним продовженням попередніх видань, присвячених участі жителів Миколаївщини в АТО-ООС – «Миттєвості війни» та «Дороги війни». Книга підготовлена до друку фахівцями обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності в рамках виконання заходів Комплексної програми увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв воєн та політичних репресій у Миколаївській області на 2017-2020 роки та видана за кошти обласного бюджету загальним накладом 1000 примірників.
Книга складається з п’яти розділів: перший розділ «Герої не вмирають» традиційно присвячений нашим загиблим захисникам; другий – «Військові будні» – включає спогади учасників антитерористичної операції; третій – «Рядки, народженні війною» – містить художні твори військових, відомих наших митців, а також пересічних громадян, яких не залишають байдужими героїзм наших воїнів, трагедія втрат, любов до Батьківщини; четвертий розділ «Країна мобілізується» включає публікації про реформування окремих структур, спрямоване на підвищення боєздатності української армії, про допомогу фронту діячів культури та мистецтва, про символи військової сучасності тощо; п’ятий розділ «Вітчизна пам’ятає» містить короткі біографічні дані учасників антитерористичної операції – жителів Миколаївської області, посмертно відзначених державними нагородами (ті, що не увійшли до попередніх книг). 

Детальніше...

26 березня 2019 р. на базі обласної універсальної наукової бібліотеки відбулось чергове засідання Вільного університету «Розсекречені історії». Керівник обласного центру С.Макарчук прочитав лекцію на темою «Зрадники Миколаївського підпілля: сучасний колабораціонізм», присвячену подіям Другої світової війни, а саме – долі зрадників та провокаторів Любченко Марії та Круглова Валентина. Під час заходу були продемонстровані уривки з фільмів циклу «Анатомія зради», відзнятих свого часу Миколаївською обласною телерадіокомпанією у рамках телепроекту «Справа №». Співавтор фільмів – керівник Обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності С.Макарчук ознайомив присутніх з цікавими та переконливими історичними фактами, що довгий час замовчувалися, розповів про проблематику психології злочинності.

Детальніше...

22 березня 2019 року у приміщенні бібліотеки-філіалу №7 Централізованої бібліотечної системі для дорослих м. Миколаєва  відбулася презентація тому 16 «Книги Пам’яті України. Миколаївська область». Завідуюча редакцією «Реабілітовані історією» обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності М.Теряник представила структуру книги, розповіла про унікальні документи періоду Другої світової війни, що вміщені у виданні. Особливу увагу приділила долі наших земляків-остарбайтерів на прикладі листування брата і сестри Селіванових із с.Галіцинове (зараз Вітовський район), які  загинули у Німеччині, перебуваючи на примусових роботах. Обом не виповнилося  й 20-и років. Захід був організований для студентів Миколаївського муніципального академічного коледжу.

Детальніше...

21 березня 2019 р. на базі обласної універсальної наукової бібліотеки відбулася презентація 16-го тому видання «Книга Пам’яті України. Миколаївська область». Книгу накладом 550 примірників видано за рахунок коштів обласного бюджету в рамках Комплексної програми увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв воєн та політичних репресій у Миколаївській області на 2017-2020 роки.
Книга містить статті, нариси та спогади про події Другої світової війни 1939-1945 років, а саме про трагічну долю цивільного населення Миколаївської області періоду нацизму. Вперше публікуються матеріали та документи про примусову працю миколаївських остарбайтерів на суднобудівному заводі Бремена з архівів Німеччини. Крім цього, вивчаючи проблему колабораціонізму в Україні, науковці центру в цьому томі розпочали роботу з публікації статей, об’єднаних назвою «Ціна зради». Окремий розділ містить продовження списку мирних жителів міста Миколаєва та Миколаївської області, які були вивезені на примусові роботи до Німеччини та інших країн в роки Другої світової війни (літери У-Ч). Вперше публікуються документи з контрольно-наглядової справи про процес над німецькими злочинцями в 1946 році. Також, до тому включено матеріали та спогади жителів Миколаївської області про діяльність підпільно-партизанського загону ім. Щорса в м. Баштанка. Інформація доповнена ілюстрованими фотоматеріалами та фотодокументами

Детальніше...

14 березня 2019 року працівники обласного центру взяли участь у відкритті виставки інформаційно-просвітницьких стендів «Донбас»: переPROчитання образу», приуроченої до Дня українського добровольця в обласній науковій бібліотеці. Виставка, підготовлена Українським інститутом національної пам’яті, пропонує подивитися не на російський чи радянський Донбас, а на українські Донеччину і Луганщину. На 20 інформаційних стендах у хронологічному розрізі висвітлюються найбільш переконливі та цікаві факти з історії заселення степових регіонів, що розкривають суть Донбасу як цивілізаційно-культурного перехрестя.

Керівник обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності С.Макарчук у своєму виступі дав коротку історичну довідку про розселення наших предків по території України. Акцентував увагу на етнічному різнобарв’ї Донбасу, визначивши роль українців у розвитку регіону, він відзначив, що внаслідок Голомору та репресій 30-х років етнічний склад регіону змінився на користь росіян, сьогоднішні події на сході України є наслідком цих процесів. Також учасники заходу ознайомились з тематичною виставкою літератури, присвяченої АТО-ООС, де поряд з іншими були представлені книги, видані обласним центром «Миттєвості війни» та «Дороги війни».

Детальніше...

7 лютого 2019 р. на базі обласної універсальної наукової бібліотеки розпочав роботу Вільний університет «Розсекречені історії». Керівник обласного центру С.Макарчук прочитав першу лекцію, присвячену долі Феодосія Камінського – краєзнавця, археолога, директора Миколаївського історико-археологічного музею у 1923-1929 рр. Його доля була сповнена важливими відкриттями та досягненнями, а також нелегкими випробуваннями – численними звинуваченнями та засланнями, що не давали науковцю жити та повноцінно працювати у своєму рідному краї. Сергій Макарчук звернув увагу слухачів на важливі матеріали допитів та показання свідків, розповів про подальшу долю викрадених предметів з приватної колекції Камінського тощо. Учасники заходу також переглянули фільм про таємниці, пов’язані з вбивством Ф.Камінського з циклу «Справа №».

 

Детальніше...

11 грудня в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбулася презентація сьомого обласного тому науково-документальної серії видання «Реабілітовані історією. Миколаївська область». 

Зважаючи на те, що у 2017-2018 роках відзначалися 80-ті роковини «Великого терору» 1937-1938 років, основний акцент автори зробили на аналізі політичних репресій у зазначений період. До книги увійшли 17 наукових статей; близько 1700 персоніфікованих анотацій на осіб, які зазнали політичних репресій, що починаються з літер «Х», «Ц», «Ч», «Ш»; розділ «Мовою архівних документів», який містить більше 200 сторінок документів з опрацьованих справ та 70 сторінок фотодокументів. Книга видана накладом 1500 примірників за рахунок коштів обласного бюджету в рамках виконання Комплексної програми увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв воєн та політичних репресій у Миколаївській області на 2017-2020 роки, затвердженої рішенням Миколаївської обласної ради від 22 грудня 2016 року №7. Весь наклад книги поступає до бібліотек, навчальних закладів, громадських установ і організацій.

Детальніше...


54030, м. Миколаїв, вул. Наваринська, 16, тел/факс 67-44-06
e-mail: ocpdtarvd@ukr.net
Copyright © 2021 Миколаївський обласний центр пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності Всі права захищено.